1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed’ten Halep'e "Varil Bombalı" Saldırı: 12 Ölü
Esed’ten Halep'e "Varil Bombalı" Saldırı: 12 Ölü

Esed’ten Halep'e "Varil Bombalı" Saldırı: 12 Ölü

Esed güçlerine ait bir helikopterin Halep kentine bağlı El-Bab kasabasında, "varil bombası"yla düzenlediği saldırıda 12 kişinin öldüğü bildirildi.

A+A-

Suriye Genel Devrim Konseyi'nden (SRGC) yapılan açıklamada, orduya ait bir helikopterin Halep'in El-Bab kasabasında yerleşim yerlerini "varil bombasıyla vurduğu" belirtildi.

Saldırıda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 12 kişinin öldüğü ve onlarca kişinin yaralandığı, çok sayıda evin de hasar gördüğü bildirilen açıklamada, olayda yaralananların kentteki sahra hastanelerde tedavi altına alındığı kaydedildi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC) tarafından yapılan açıklamada ise direniş örgütlerinin Hama'nın Morek beldesi yakınlarında Esed güçlerine ait bir kontrol noktasına saldırarak, "büyük zayiat verdirdiği" aktarıldı.

Şam'ın Nebek beldesine de ağır silahlarla düzenlenen saldırıda 3 katlı bir binanın tamamen çöktüğü, halkın binanın enkazında ölü ve yaralı aradığı ifade edilen açıklamada, Esed güçlerine ait savaş uçaklarının sabahtan bu yana beldeyi ve çevresindeki köyleri bombaladığı belirtildi.

Esed güçlerine ait savaş uçaklarının direniş örgütlerinin denetimindeki bölgelerde gerçekleştirdiği saldırılarda ölü ve yaralıların olduğuna değinilen açıklamada, uçakların başta Halep olmak üzere Deyru'z Zor, Hama, Dera ve Humus kentine de saldırılarda bulunduğu ifade edildi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT