1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed'in Varilleri Yine Katletti: 96 Şehit!
Esed'in Varilleri Yine Katletti: 96 Şehit!

Esed'in Varilleri Yine Katletti: 96 Şehit!

Suriye'de Esed güçlerinin dünkü saldırılarında 21'i çocuk ve 10'u kadın olmak üzere 96 kardeşimiz hayatını kaybetti. Varil bombalı saldırılar dün de devam etti.

A+A-

HAKSÖZ-HABER

Rejim güçlerinin muhaliflere yönelik hava destekli düzenlediği operasyonlar sonucunda Halep'te 40, Şam'ın banliyölerinde 23, Hama'da 16, İdlib'de 10, Dera'da 4, Humus'ta 2, Kuneytra’da 1 kişi olmak üzere 96 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komiteleri (LCC)’nin verilerine göre ölen 96 kişi arasında 21 çocuk ve 10 kadın bulunuyor. 4 kişi ise işkenceyle şehit edildi.

LCC açıklamasında ayrıca, Baas ordusuna bağlı helikopterlerin Halep'te muhaliflerin denetiminde olan birçok bölge ile Kuveyris askeri havaalanı çevresine "varil bombasıyla" saldırdığı ve çok sayıda yerleşim yerinin büyük hasar gördüğü kaydedildi.

Tevhid Tugayı'nın Halep'te Şeyh Nacar Sanayi bölgesine sızmaya çalışan onlarca rejim askerini etkisiz hale getirdiği belirtilen açıklamada, kentin eski mahallesinde ise İslami Cephe'ye bağlı birliklerle Esed güçleri arasında zaman zaman çatışmaların yaşandığı aktarıldı.

Açıklamada ayrıca, Esed yönetimine bağlı güçlerin başkent Şam'ın Dareyya, Duma, Haresta, Cobar ve Yebrud bölgelerine havan topu ile roketlerle saldırdığı ve savaş uçaklarıyla bombaladığı iletildi.

Kentte rejim güçlerinin kuşatması altında olan bölgelerde insani durumun her geçengün kötüye gittiği kaydedilen açıklamada, Hama ve Humus'ta abluka altında olan bölgelerde de insani durumun kötü olduğu ve muhaliflerin denetimindeki bölgelere insani yardımın girmediği işaret edildi.

Şam yönetimine bağlı güçlerin Humus'ta silahlı muhaliflerin kontrolündeki bölgelerle kentte bağlı Telbise ve Rasten ilçelerini bombaladığına değinilen açıklamada, orduya ait helikopterlerin Lazkiye bölgesindeki Cebel Türkmen ile Cebel el Ekrad dağlarındaki yerleşim yerlerini silahlı muhaliflerin olduğu iddiasıyla bombaladığı kaydedildi.

 

HABERE YORUM KAT