1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed’in Temsilcisi: “Rojava'da Federalizm İsteyenler İlaç Kullansın!”
Esed’in Temsilcisi: “Rojava'da Federalizm İsteyenler İlaç Kullansın!”

Esed’in Temsilcisi: “Rojava'da Federalizm İsteyenler İlaç Kullansın!”

Esed rejiminin BM Daimi Temsilcisi Beşar el-Caferi, “Rojava”da fedralizmin hayal olduğunu ifade ederek, “Suriye’yi bölmek isteyenler ağrı kesici alsın” dedi.

A+A-

Esed rejiminin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Büyükelçi Beşar el-Caferi, Rojava'da (Suriye Kürdistanı) fedralizmin hayal olduğunu ifade ederek, “Suriye’yi bölmek isteyenler ağrı kesici alsın” sözlerini sarfetti.

 

Cenevre - 3 Konferansı'na katılan Esed rejiminin heyeti başkanı Beşar el Caferi, Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması şartıyla diyaloglara katıldıklarını belirtti.

 

Rûdaw muhabirinin sorusu üzerine Beşar El Caferi, “Suriye’nin egemenliğinin ve bağımsızlığının korunması temel şartlarımızdandır. Bu çok açıktır. Bunlar aynı zamanda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) Suriye hakkındaki 13 maddesinde yer alıyor” ifadelerini kullandı.

  

BM Güvenlik Konseyi’nin bütün kararlarının başında sözkonusu maddelerin bulunduğunu söyleyen Esed'in temsilcisi, Rojava’da federalizm konusuna ilişkin ise şunları söyledi:

 

“Bölünme meselesini tamamen aklınızdan çıkarın. Suriye’yi bölmeyi düşünenler Penadol (ağrı kesici bir ilaç) alsın ve bu hayalden kurtulsun” dedi.

 

HABERE YORUM KAT