1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed'in Doğu Guta Katliamında Bilanço Artıyor: 60 Ölü
Esed'in Doğu Guta Katliamında Bilanço Artıyor: 60 Ölü

Esed'in Doğu Guta Katliamında Bilanço Artıyor: 60 Ölü

Esed güçlerine ait savaş uçaklarının başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesinde direnişçilerin denetimindeki beldelere düzenlediği hava saldırılarında 60 kişi öldü.

A+A-

AA muhabirinin Doğu Guta bölgesindeki sahra hastanesi yetkililerinden edindiği bilgiye göre, rejime ait savaş uçaklarının başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesinde direnişçilerin denetimindeki Duma'da bir pazar yeri ve bazı beldelerde yerleşim yerlerine düzenlediği 30 hava saldırısında ölü sayısı 60'a yükseldi, 200 kişi de yaralandı.

Yaralıların durumunun ağır olduğunu ve hastanelerin acil tıbbi malzemeye ihtiyaç duyduğuna dikkati çeken yetkililer, ölü ve yaralılar arasında çok sayıda kadın ve çocuğun bulunduğunu, ölü sayısının yükselmesinden endişe edildiğini kaydetti.

Esed güçlerine ait savaş uçaklarının Doğu Guta'daki Sekba, Hamuriye ve Kafr Batna beldelerine vakum bombasıyla düzenlediği saldırılarda 15, Duma'da bir pazar yerini hedef aldığı hava saldırısında ise 27 kişi ölmüş, 100 kişi yaralanmıştı.

Rejim güçleri, abluka altındaki Doğu Guta bölgesinde direnişçilerin kontrolündeki ilçe ve beldelere sık sık vakum bombası, havan topu ve füzelerle saldırılar düzenliyor.

Bölgenin abluka altında olması nedeniyle halk temel gıda malzemelerine ulaşamıyor. Elektrik ve suyun verilmediği bölgede halk, içme suyu ihtiyacını kuyulardan temin etmeye çalışıyor.

duma1.jpg

duma2.jpg

duma3.jpg

duma4.jpg

duma5.jpg

duma6.jpg

duma7.jpg

duma8.jpg

duma9.jpg

duma10.jpg

duma11.jpg

HABERE YORUM KAT