1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed’in Bombası “Su Kazanı” Oldu
Esed’in Bombası “Su Kazanı” Oldu

Esed’in Bombası “Su Kazanı” Oldu

Esed rejiminin halkın üzerine attığı bombalar Suriye'de hayatın bir parçası haline geldi.

A+A-

Suriye'de katliam devam ederken Esed rejiminin halkın üzerine attığı bombaların Suriye'de hayatın bir parçası haline geldiği görülüyor.

Enkazın altından çıkardığı bomba parçalarını onararak musluk takan ve günlük hayatlarında su kazanı olarak kullanan Özgür Suriye Ordusu askerlerinden Abdullah Zeyn'in ilginç icadı, bombaların halkın hayatında ne kadar yer aldığını gösteriyor.

Evlerinin hemen yanına düşen patlayıcının "varil bombası"  olduğunu iddia eden Zeyn, enkazda kalan boş bombayı çıkararak onardığını belirtti. Üzerinde Rusça ibarelerin olduğu bombadan kalan varil şeklindeki parçaya musluk takarak çeşmeye dönüştüren ve akan suyla ellerini yıkayan Zeyn, icad ettiği su kazanının ev işlerinde çok işe yaradığını söyledi.

Yaptığı ilginç icadıyla Beşşar Esed'e mesaj vermek istediğini söyleyen Zeyn, rejimin halkın üzerine yağdırdığı bombalardan korkmadıklarını şu sözlerle ifade etti:

"Beşşar Esed'e sesleniyoruz. Sen bizi her ne kadar uçaklarınla vursan da biz bundan bir şekilde istifade ediyoruz. İşte bu senin bize attığın varil bombası, bak biz bununla su deposu yaptık. İnşallah senden kurtulacağız bize daha fazla zarar veremeyeceksin."

varil-bomba_su-kazani-suriye.jpg

HABERE YORUM KAT