1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed'in “Ateşkes”i: İdlib'de 15 Sivil Katledildi!
Esed'in “Ateşkes”i: İdlib'de 15 Sivil Katledildi!

Esed'in “Ateşkes”i: İdlib'de 15 Sivil Katledildi!

Beşşar Esed rejimine ait savaş uçaklarının İdlib'in Darkuş kasabasında yerleşim alanına düzenlediği saldırıda 15 sivilin hayatını kaybettiği, 20 kişinin de yaralandığı bildirildi.

A+A-

AA’da yer alan habere göre, Suriye'de rejim güçlerinin İdlib'in Darkuş kasabasına düzenlediği hava saldırısında 15 sivil hayatını kaybetti, 20 kişi de yaralandı.

Sivil savunma yetkililerinden alınan bilgiye göre, rejime ait savaş uçakları ülke genelinde Esed rejiminin kendisi tarafından ilan edilen 72 saatlik sözde “ateşkes”i ihlâl ederek İdlib'de direnişçilerin kontrolündeki Darkuş kasabasında yerleşim birimlerini bombaladı.

Saldırıda aralarında kadın ve çocukların da olduğu 15 sivilin hayatını kaybettiği, 20 kişinin de yaralandığı ifade edildi. Hayatını kaybedenler ve yaralananların sivil savunma ekiplerince saldırı bölgesinden çıkartıldığı belirtildi.

Bombalanan bölgede büyük hasarın meydana geldiğini vurgulayan yetkililer, yaralıların kasabadaki sahra hastanelerine kaldırılarak tedaviye alındığını kaydetti.

Esed ve Rusya “Ateşkes” Dinlemiyor!

Beşşar Esed rejimi, Ramazan Bayramı dolayısıyla 6 Temmuz 2016 saat 01.00'den 8 Temmuz 2016 saat 00.00'a kadar ülke genelinde 72 saatlik “ateşkes” ilan ettiğini duyurmuştu. Buna rağmen rejim güçleri ve Rusya'ya ait savaş uçakları Halep ve İdlib'de yerleşim birimlerini hedef alarak “ateşkes”i ihlâl etmişti.

HABERE YORUM KAT