1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed'e Destek İçin Suriye'ye Gidecek Rus Askerler Görüntülendi
Esed'e Destek İçin Suriye'ye Gidecek Rus Askerler Görüntülendi

Esed'e Destek İçin Suriye'ye Gidecek Rus Askerler Görüntülendi

Rusya ve ABD arasındaki Suriye krizi görüşmelerinden sonuç çıkmayınca Rus birliklerinin Suriye'ye sevk edileceği iddia edilmişti. Suriye'ye gönderilecek olan Rus askerlerin görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı.

A+A-

Rusya ve ABD arasında Suriye krizine çözüm bulmak için geçen hafta Moskova'da yapılan görüşmelerden sonuç çıkmayınca Rus birliklerinin Suriye'ye sevk edileceği öğrenilmişti.

Anlaşmazlık haberlerinden sonra Rus medyasında daha önce çıkan "Rusya Suriye'ye askeri birlikler gönderiyor. Ve bu birlikler iç savaşın hüküm sürdüğü cephelere sevkedilecek" şeklindeki yorumlar yeniden gündeme gelmişti.

RUS GENERAL AÇIKLAMIŞTI

Uzlaşmaya engel olarak ise Kremlin'in 'Esed kalacak' yönündeki pozisyonunu değiştirmemesi gösteriliyor. Sosyal medyada ve Rus haber portallarında yapılan yorumlarda, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Beşar Esed'e askeri desteğini artıracağı kaydedilmişti.

Rusya hava kuvvetleri komutanlarından General Vladimir Shamanov'un Suriyeli bir gazetecinin sorusuna verdiği ileri sürülen "Esed'in radikallerle mücadele etmesi için gereken her desteği veririz" açıklamasına tartışılmıştı.

Rusya medyası General Shamanov'un bu sözlerini, "Rusya, iç savaşa müdahale etmek için Suriye'ye askeri birlikler göndermeye hazırlanıyor" şeklinde yorumlamıştı.

İSRAİL MEDYASI: SAVAŞ UÇAĞI VE HELİKOPTERLER GÖNDERİLDİ

İsrail'in Yedioth Ahronot haber sitesinde önceki gün yer alan habere göre Rusya, Suriye'ye savaş uçakları ve saldırı helikopterleri gönderdi. Batılı diplomatların bir Rus görev gücünün Suriye'ye ulaştığını söylediğini ileri süren Ynetnews, bu güçlerin Şam yakınlarındaki bir hava üssüne konuşlandığını yazmıştı. Haberde ayrıca aralarında danışmanlar, lojistik personeli, teknik personel, pilotlar ve hava koruma birliği üyelerinden oluşan Rus askeri personelinin de önümüzdeki günlerde Suriye'ye ulaşacağı iddia edilmişti.

ESED'E DESTEĞE GİDECEK RUS ASKERLER GÖRÜNTÜLENDİ

Suriye'ye sevk edilecek olan Rus askerlerin görüntüleri sosyal medyaya düştü.

Nerede çekildiği belli olmayan görüntülerde Esed ve Putin'in fotoğrafının yer aldığı bir afiş dikkat çekerken, Rus askerlerinin Şam'da olabileceği iddia ediliyor.

e8308c93-ef53-e511-b6dc-14feb5cc13c9.jpg

78a43f8d-ef53-e511-b6dc-14feb5cc13c9.jpg

HABERE YORUM KAT