1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed'e Bağlı Savaş Uçakları Hastane Bombaladı
Esede Bağlı Savaş Uçakları Hastane Bombaladı

Esed'e Bağlı Savaş Uçakları Hastane Bombaladı

Türkiye sınırı yakınında bulunan, Halep'in Azez ilçesindeki devlet hastanesinin, Suriye savaş uçaklarınca bombalandığı bildirildi...

A+A-

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), Kilis'e yakın Halep vilayetine bağlı Azez kasabasındaki devlet hastanesinin ''varil'' bombasıyla vurulduğunu duyurdu.

Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu çok sayıda kişinin yaralandığını aktaran SRGC yetkilisi, bombalanan hastanenin, 60 dönümlük arazide kurulan, ilçenin en büyük hastanesi olduğunu söyledi.

Bombalanan hastanede tedavi gören hastalar, çevredeki sahra hastanelerine sevk edildi. Bu hastaların çoğunun saldırıda yaralandığı bildirilirken, ölü sayısı hakkında henüz açıklama yapılmadı.

Hastanenin büyük bir bölümünün yıkıldığını aktaran yetkili, hastahanede hiçbir silahlı grubun bulunmadığını vurguladı.

Beşşar Esed'e bağlı askeri güçler, ilk defa Humus'un Telbise ilçesinde kullandıkları varil bombasını, hastanelere ve silahlı muhaliflerin karargahlarına yönelik saldırılarda kullanmaya başladı.

Yerleşim yerleri ve kamu binalarına en çok hasar veren bombalar arasında yer alan ve 7 metre derinliğinde çukurlar açan varil bombalarının yapımında 500 kilogram TNT patlayıcı kullanıldığı belirtiliyor. (AA) 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum