1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Yine Varil Bombasıyla Vurdu (VİDEO)
Esed Yine Varil Bombasıyla Vurdu (VİDEO)

Esed Yine Varil Bombasıyla Vurdu (VİDEO)

Esed güçlerine ait helikopterlerin Halep'te direnişçilerin denetiminde olan bölgeleri "varil bombasıyla" vurması sonucu 27 kişi hayatını kaybetti.

A+A-

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR) tarafından yapılan açıklamada, Baas ordusuna ait helikopterlerin Halep'te direnişçilerin denetiminde olan Mesekin Hananu, Meadi, Sukeri ile Bab Neyrab bölgelerine "varil bombasıyla" saldırması sonucu aralarında kadın ve çocukların da olduğu 27 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Halep'teki yerel aktivistlerden Mustafa Sultan, yaptığı açıklamada, Esed güçlerinin "varil bombasıyla" saldırdığı bölgelerde onlarca evin yıkıldığını, enkazların altında ölü ve yaralıların olduğunu söyledi.

Enkazlardan insanları çıkartmakta zorluk yaşandığını kaydeden Sultan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yaralı çokluğundan dolayı ambulanslar yaralıları taşımakta yetersiz kaldı. Mesekin Hananu bölgesinde varil bombalı saldırıda evlerin enkazı yaralı ve ölülerle dolu. İnsanlar halen şaşkınlık içinde enkaz altındaki yaralılara ulaşmaya çalışıyor."

Söz konusu bölgede rejimin büyük bir katliam gerçekleştirdiğini belirten Sultan, onlarca evin yıkıldığını, birçok aracın kullanılamaz hale geldiğini ve yolların tahrip olduğunu dile getirdi.

İşte Mesekin Hanano'daki saldırıdan çarpıcı görüntüler:

(18+)

HABERE YORUM KAT