1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed ve Rusya Halep'e Saldırdı: 18 Sivil Hayatını Kaybetti!
Esed ve Rusya Halep'e Saldırdı: 18 Sivil Hayatını Kaybetti!

Esed ve Rusya Halep'e Saldırdı: 18 Sivil Hayatını Kaybetti!

Suriye'de Esed rejimi ve Rusya'ya ait hava unsurlarının Halep'te direnişçilerin kontrolündeki bölgelere vakum ve varil bombasıyla düzenlediği saldırı sonucu 18 sivilin yaşamını yitirdiği, 50 kişinin de yaralandığı bildirildi.

A+A-

Sivil savunma yetkilisi İbrahim Ebu Leys, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rusya’ya ait jetler ile Beşşar Esed rejimine ait helikopterlerin Halep'te direnişçilerin denetimindeki Kastillo yolu, Cisr Hac, Badiyin ve Muyesir semtlerindeki yerleşim yerlerine “vakum ve varil” bombalarıyla saldırdığını söyledi.

Rusya ve rejimin bombardımanı sonucu aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 18 sivilin yaşamını yitirdiğini, 50 kişinin de yaralandığı ifade eden Ebu Leys, sivil savunma ekiplerinin Muyesir semtinde yıkılan evlerin enkazından hayatını kaybedenleri ve yaralananları çıkarttığını belirtti.

“Halep Yanıyor”

Halep'te direniş bölgelerinin yoğun bir şekilde bombalandığının altını çizen Leys, Rusya’nın kentin Anadan ve Hreytan ilçesi ile Kafr Hamra beldesinde de yerleşim yerini bombaladığını vurguladı.

Yoğun saldırılar nedeniyle sivil savunma ekiplerinin olay yerlerine ulaşmakta güçlük çektiğine değinen Ebu Leys, “Rusya ve rejim Halep'te her gün yeni katliamlara imza atıyor. Halep Rusya ve Esed saldırılarından dolayı yanıyor. Uluslararası kamuoyundan kente yapılan saldırıların durmasını ve rejime baskı uygulamasını istiyoruz.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT