Esed ve Çeteleri Katletmeye Devam Ediyor

03.04.2013 17:03
Esed ve Çeteleri Katletmeye Devam Ediyor
Esed güçlerinin saldırıları sonucu 105 kardeşimiz hayatını kaybetti.

İdlib'in Maaretu Numan ilçesini bombalamaya çalışan bir savaş uçağının ÖSO tarafından düşürüldüğünü ileri süren Suriye Genel Devrim Konseyi, Esed güçlerinin İdlib ve çevresini yoğun top ateşine tuttuğunu bildirdi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), Esed güçlerinin ağır silahlarla düzenlediği saldırılarda Şam'ın banliyölerinde 65, Halep'te 14, İdlib ve Dera'da 7'şer, Humus'ta 4, Kuneytra ve Deyru'z Zor'da 3'er, Rakka ve Haseke'de 1'er olmak üzere ülke genelinde 105 sivilin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

İdlib'in Maaretu Numan ilçesini bombalamaya çalışan bir savaş uçağının Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) tarafından düşürüldüğünü ileri süren Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), rejim güçlerinin İdlib ve çevresindeki belde ve köyleri yoğun top ateşine tutuğunu belirtti.

SRGC, Halep, Dera Humus, Hama ve Deyru'z Zor kentinde iki ordu birlikleri arasında yer yer çatışmaların yaşandığını ve Esed'e bağlı güçlerin söz konusu kentlerde muhaliflerin yoğun yaşadığı bölgelere havan topu ve roketlerle saldırılar düzenlediğini kaydetti.

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim