1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Varil Bombalarıyla Katletmeye Devam Ediyor
Esed Varil Bombalarıyla Katletmeye Devam Ediyor

Esed Varil Bombalarıyla Katletmeye Devam Ediyor

Esed güçlerinin Halep'in el-Bab ilçesine varil bombasıyla düzenlediği saldırıda, ilk belirlemelere göre 15 kişi hayatını kaybetti.

A+A-

Bölgedeki hastane kaynaklarından alınan bilgiye göre, Esed güçlerine bağlı bir helikopterin Halep'te muhaliflerin denetimindeki el-Bab ilçesinde bir yerleşim yerine "varil bombasıyla" düzenlediği saldırıda, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 15 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi de yaralandı.

Bazı yaralıların durumunun ciddi olduğu, yaralıların kaldırıldığı sahra hastanelerinde acil tıbbi yardıma ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) de hava saldırısını doğrulayarak, varil bombasının düştüğü yerden ve yıkılan binaların enkazından çok sayıda çocuk ve kadın cesedinin çıkartıldığını aktardı. 

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi'nden (LCC) yapılan açıklamada ise Esed güçlerinbe ait helikopterlerin başkent Şam'da muhaliflerin denetimindeki Dareyya banliyösüne varil bombasıyla düzenlediği saldırılarda bazı evlerin yıkıldığını, onlarca evin de hasar gördüğünü aktardı. 

HABERE YORUM KAT