“Esed, Tartus’taki Rus Üssünde Saklanıyor!”

14.08.2012 11:08
“Esed, Tartus’taki Rus Üssünde Saklanıyor!”
Özgür Suriye Ordusu, Suriye diktatörü Beşşar Esed'in saklandığı yeri açıkladı.

Özgür Suriye Ordusu Askeri Konsey Başkanı Tuğgeneral Mustafa eş-Şeyh, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in Tartus'taki Rus üssünde saklandığını iddia etti.

Tuğgeneral Mustafa Eş-Şeyh, yaptığı açıklamada, Esed'in Şam'da 18 Temmuz'da muhalifler tarafından düzenlenen ve bazı Suriyeli bakanların da ölümüyle sonuçlanan saldırısı sonrası Rus savaş gemilerinin Akdeniz'de bulunan tek askeri üsleri Tartus'a gittiğini öne sürdü.

Eş-Şeyh, söz konusu bölgeye bir saldırı olup olmayacağı konusundaki planlarının ise saklı olduğunu ima etti.

Muhalif general, "Beşşar Esed'in Tartus'taki Rus üssünde olduğunu biliyoruz. Şam'daki saldırının ardından, önce Lazkiye'ye daha sonra da Tartus'a geçti. Kendisine bir saldırı yapılmasından korktuğu için orada bekliyor" dedi.

"TLASS'A KESİNLİKLE GÜVENMİYORUZ"

Esed'in, rejimden kaçan çocukluk arkadaşı Menaf Tlass'a kesinlikle güvenmediklerini belirten Mustafa eş-Şeyh, "Bizim için bir anlam ifade etmiyor. Menaf'ın babası rejimin kurucularından birisi. Biz bu aileye kesinlikle güvenmiyoruz. Sizinle şunu paylaşmak istiyorum. Menaf Tlass terfi olamadığı için rejimden koparak Fransa'ya sığındı. Hatta hatırlarsanız Şam'dan ayrıldıktan ancak 2 hafta sonra basın açıklaması yaptı. Bunun sebebi onun farklı planlar içerisinde olmasıdır. Biz onun içerisinde ya da başında olacağı bir geçiş hükümetini kabul etmiyoruz. Bunun kesinlikle bir oyun olduğunu düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

 • Yorumlar 2
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim