1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Scud ve Varil Bombaları Yağdırıyor
Esed Scud ve Varil Bombaları Yağdırıyor

Esed Scud ve Varil Bombaları Yağdırıyor

Esed güçlerinin dünkü saldırıların 94 kişi katledilirken saldırıların Halep ve Rakka'da yoğunlaştığı ifade ediliyor.

A+A-

Suriye'de Beşşar Esed rejimine bağlı güçlerin, ülkenin kuzeyindeki Halep şehrini Scud füzesiyle hedef aldığı, muhaliflerin denetimindeki Rakka şehrine ise varil bombalarıyla saldırılar düzenlediği bildirildi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC), rejime bağlı güçlerin Halep'in Maaret Artik beldesini Scud füzesiyle vurması sonucunda onlarca evin yıkıldığını ve çok sayıda evin de hasar gördüğünü belirtti. LCC, Scud füzesinin düştüğü yerde ölen ve yaralananlar olduğunu kaydetti.

Öte yandan Esed güçlerine ait savaş uçaklarının, Rakka'nın Tabka ilçesini "varil bombasıyla" vurması sonucunda ölen ve yaralananlar olduğu, çok sayıda yerleşim biriminin hasar gördüğü belirtildi. Vurulan yerlerde enkaz altından cesetler ve yaralıların çıkarıldığını belirten LCC, Halep'in Mansura bölgesine 2'nci bir Scud füzesinin düştüğünü belirtti.

AA'da yer alan habere göre; rejim güçlerinin kuzeydeki birçok kentte ekili tarım alanını yaktığını da kaydeden LCC, başta başkent Şam olmak üzere birçok kentte Özgür Suriye Ordusu ile rejime bağlı güçler arasında şiddetli çatışmaların devam ettiğini kaydetti.

Dün 94 Kişi Katledildi

Yine LCC’nin verdiği bilgilere göre 07.06.2013 Cuma günü Suriye genelinde Esed’e bağlı güçlerin saldırılarında toplam 94 kardeşimiz hayatını kaybetti.

Ölenler arasında 10 çocuk olduğu ve 8’nin kadın olduğu öğrenildi.

 

HABERE YORUM KAT