1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Rejimi ve Hizbullah Ölen Askerlerine Ağlıyor
Esed Rejimi ve Hizbullah Ölen Askerlerine Ağlıyor

Esed Rejimi ve Hizbullah Ölen Askerlerine Ağlıyor

Suriye'de baharın gelmesiyle direnişçilerin rejim ve Hizbullah karargahlarına baskınlarında ciddi artış yaşanıyor.

A+A-

af1d90b0-5a79-4b17-925b-1b3cb52eb093.jpg

Esad güçleri safında Suriyeli direnişçilere karşı savaşan komutanlardan Tuğgeneral Kemal Dib Cisr el Şugur'da Tuğgeneral Vail Hamad ise Suveyda'da öldürüldüğü bildirildi.

Suriye'deki direnişçilerine yakın kaynaklardan aktarılan bilgilere göre, Suriye'nin farklı bölgelerinde Esed rejimine bağlı askerler ve Hizbullah milisleri ile muhalifler arasında çatışmalar sürüyor.

Baharın gelmesiyle operasyonların arttığı Suriye'de, direnişçilerin Esed rejimi ve destekçi Şii militanlara yönelik yürüttüğü operasyonlarda aralarında üst düzey komutanlarında bulunduğu birçok kişi muhalifler tarafından öldürüldüğü ve bazı rejim askerlerinin direnişçilere teslim olduğu açıklandı.Hizbullah, direnişçiler tarafından Suriye'de öldürülen 49 Fatımi Tugayı militanının görüntülerini yayınladı.
327905f9-599d-4655-8086-40f843508fad.jpg
 

Cisr el Şugur'da direnişçilere teslim olan 3 rejim askeri3 yıl rejim saflarında savaşıp daha sonra direnişçilere teslim olan 2 eski Esed askeri ailelerine teslim edildi.Esed rejimi uçakları İdlib'in Kurin beldesine düzenlediği fosfor bombasından görüntülerDirenişçiler Halep kentinde bulunan rejim opersyon odasına baskın düzenlediği o anlar

Kaynak : ISLAH HABER

HABERE YORUM KAT

1 Yorum