1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Rejimi: Kobani de Suriye'nin Bir Parçası
Esed Rejimi: Kobani de Suriye'nin Bir Parçası

Esed Rejimi: Kobani de Suriye'nin Bir Parçası

Suriye hükümeti, Kobani’ye askeri ve lojistik yardımda bulunduklarını duyurdu. Enformasyon Bakanı Zubi, Kobani'nin Suriye’nin parçası olduğunu ve yardıma devam edeceklerini vurguladı.

A+A-

Sol’da yer alan habere göre, Bakan Ümran El Zubi bugün Suriye basınında yer alan açıklamasında, “Suriye Devleti Kobani’ye bir süredir hava yoluyla askeri ve lojistik destek sağlamaktadır” dedi. Zubi, açıklamasının devamında “Şam’ın, ABD liderliğindeki koalisyonun parçası olmadığı halde, Kobani’ye en üst seviyede askeri yardıma devam edeceğini” duyurdu. 

‘BÜTÜN HALKI İMTİYAZLI SURİYELİ’

Kobani’nin Suriye’nin parçası olduğunun altını çizen Zubi, “Suriye Devleti’nin askeri, politik, toplumsal ve insani açıdan üzerine düşen rolü yerine getirmekte tereddüdü yoktur” şeklinde konuştu. 

Zubi, Kobani’nin çatışmanın başlangıcından beri Suriye kenti olduğunu, bütün ahalisi ve halkının imtiyazlı Suriyeli olduklarını, devletinde Suriye toprakları üzerindeki en küçük köyden en büyük ile kadar bütün bölgelere yönelik askeri, siyasi, sosyal, ekonomik ve insani rolünü uygulamaktan hiçbir zaman geri kalmayacağını söyledi. 

‘KOORDİNASYONA SICAK BAKIYORUZ’ 

Zubi, Suriye televizyonunun kendisiyle yaptığı röportajda, Suriye’nin terörle mücadelede sonuna kadar devam edeceğini ve kendisiyle bu konuda koordinasyon kurmak isteyen bütün herkese sıcak baktığını ayrıca terörle mücadele için uluslararası koalisyonun bir bölümü olmak için hiç kimseye hiçbir zaman ricada bulunmayacağını söyledi.

Radikal

HABERE YORUM KAT