1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Rejimi Havan ve Roketle Saldırdı: 56 Ölü
Esed Rejimi Havan ve Roketle Saldırdı: 56 Ölü

Esed Rejimi Havan ve Roketle Saldırdı: 56 Ölü

Suriye'de, Esed rejimine bağlı birliklerinin ülke genelinde ağır silahlarla düzenlediği saldırılarda 56 kişinin hayatını kaybetti.

A+A-

Suriye İnsan Hakları Örgütü'nden (SNHR) yapılan açıklamada, rejim güçlerinin hava ve karadan gerçekleştirdiği saldırılarda, Dera kentinde 12, İdlib'de 11, Şam'ın banliyölerinde 8, Halep'te 7, Humus ve Deyru'z Zor'da 5'er, Hama ve Rakka'da da 4'er olmak üzere 56 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Hayatını kaybedenler arasında 9 çocuk ile 4 kadının bulunduğu ifade edilen açıklamada, Esed güçlerinin saldırıları esnasında çok sayıda kişinin yaralandığı ve onlarca evin hasar gördüğü kaydedildi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi'nden (LCC) yapılan açıklamada da rejime bağlı güçlerin Şam'ın kırsalında yer alan ve Hristiyanların yoğun olarak yaşadığı Malule beldesini top ateşine tutuğu ifade edildi.

Şam'ın Muaddamiye, Duma, Haresta, Berze, Yermuk, Dareya ve Cobar bölgelerinin havan topu ile roket saldırılarına maruz kaldığı belirtilen açıklamada, kentin Kabun bölgesinde rejim güçlerinin kullandığı zehirli gazdan bazı sivil vatandaşların etkilendiğini belirtildi.

HABERE YORUM KAT