1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Rejimi Halep'i Bombaladı: 60 Sivil Katledildi!
Esed Rejimi Halep'i Bombaladı: 60 Sivil Katledildi!

Esed Rejimi Halep'i Bombaladı: 60 Sivil Katledildi!

Suriye’de rejim uçakları, Halep'i bombaladı. Vakum ve varil bombalarının da kullanıldığı bombardımanda aralarında yaşlı ve çocukların da olduğu 60 sivil katledildi.

A+A-

Aralarında çocuk, yaşlı ve kadınların da olduğu 60 kişinin katledildiği, onlarcasının da yaralandığı bombardımanın hedefinde Sükkeri, Meşhed ve Kellase gibi direnişçilerin denetimindeki mahalleler vardı.

Al Jazeera muhabiri Ömer Yusuf, Esed rejiminin Halep’teki Meşhed bölgesinde kalabalık bir pazar yerini hedef aldığını ve sadece bu saldırıda 45 kişinin öldüğünü kaydetti. Enkaz altında hâlâ sivillerin olduğunu söyleyen Yusuf, kurtarma çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Aktivist Mahmud Ebu Şeyh, rejimin bombardımanının, direnişçilerin kentin batısındaki Raşidin ve Yeni Halep bölgelerinde kaydettiği ilerlemeye bir karşılık olduğunu söyledi.

Halep’in Kellase bölgesini hedef alan vakum bombası ise 5 kişinin ölümüne neden oldu. Tahribat gücü yüksek olan bu bombardıman bölgede büyük hasara yol açtı. Çok sayıda bina ve ev yerle bir oldu. Burada da enkaz altında kalan siviller bulunuyor.

Rejim Haber Ajansı SANA'ya göre ise Esed ordusu direnişçilere ait yedi zırhlı aracı ve bir füze fırlatma sistemini etkisiz hâle getirdi.

Kaynak: Al Jazeera

HABERE YORUM KAT