1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Rejimi Halep'e Saldırdı: 24 Kişi Hayatını Kaybetti!
Esed Rejimi Halep'e Saldırdı: 24 Kişi Hayatını Kaybetti!

Esed Rejimi Halep'e Saldırdı: 24 Kişi Hayatını Kaybetti!

Beşşar Esed rejimine ait savaş uçaklarının ülkenin kuzeyinde yer alan Halep ve kırsalında, direnişçilerin kontrolündeki yerlere yönelik hava saldırılarında 24 kişi hayatını kaybetti, 73 kişi de yaralandı.

A+A-

Sivil savunma yetkilisi, Necip Ensari, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Beşşar Esed rejimine ait jetlerin Halep'te direnişçilerin denetimindeki Salihiyn, Meşhed, Sukkeri ile Merce semtlerindeki yerleşim alanlarını bombaladığını, saldırıda 15 kişinin yaşamını yitirdiğini, 43 kişinin de yaralandığını söyledi.

Ensari, rejime ait savaş uçaklarının Halep'in batısındaki Etarib ilçesinin Betebo beldesindeki sivil yerleşim yerlerine yönelik bombardımanında da 9 kişinin hayatını kaybettiğini, 30 kişinin de yaralandığını ifade etti.

Bombalanan yerlerde büyük hasar meydana geldiğini aktaran Ensari, sivil savunma ekiplerinin yıkılan evlerin enkazları altında hayatını kaybedenleri ve yaralananları kısıtlı imkânlarla çıkarttığını belirtti.

“Bebek Kurtarıldı, Annesi Yaşamını Yitirdi”

Ensari, “Halep'in Merce semtinde sivil savunma ekipleri 11 günlük bir bebeği enkaz altından canlı olarak çıkarmayı başardı. Fakat bebeğin annesi bebek kadar şanslı değildi. Enkaz altından bebekle beraber çıkarılan anne tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.” dedi.

“Acil Tıbbî Malzemeye İhtiyaç Var”

Sahra hastanesi yetkilileri, Merce, Salihiyn ve Sukkeri semtlerindeki hastanelerin yaralılarla dolduğunu, acil tıbbî malzemeye ihtiyaç duyduklarını bildirdi.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT