1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed, Rakka’yı Scud Füzesiyle Vurdu: 45 Ölü! (VİDEO)
Esed, Rakka’yı Scud Füzesiyle Vurdu: 45 Ölü! (VİDEO)

Esed, Rakka’yı Scud Füzesiyle Vurdu: 45 Ölü! (VİDEO)

Suriye'nin kuzeyindeki Rakka kentinde yerleşim yerine Scud füzesi atan Esed rejimi ilk belirlemelere göre 45 kişinin ölümüne, 200 kişinin yaralanmasına yol açtı.

A+A-

HAKSÖZ-HABER

Muhaliflerin kontrolü altındaki Rakka'yı scud füzesiyle vuran Esed/Baas rejimi birçok binayı savunmasız insanların üzerine yıktı. Saldırıda 45 kişi hayatını kaybederken 200 kişi de yaralandı.

Suriye'nin kuzeyindeki Rakka kentinde yerleşim yerine Scud füzesi düşmesi sonucunda ilk belirlemelere göre 45 kişi öldü, 200 kişi yaralandı.

Dün gece özgürleştirilmiş Rakka’nın bir mahallesi scudla vuruldu. Birçok bina yerle bir oldu.

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) Rakka Medya Sorumlusu Ali Hatib, Rakka kentinin 23 Şubat Caddesi'ne Scud füzesi düştüğünü, ilk belirlemelere göre 45 kişinin öldüğünü ve 200'den fazla kişinin yaralandığını söyledi.

Bölgede onlarca evin adeta yerle bir olduğunu, çok sayıda ev ve araçta yangın çıktığını dile getiren Hatib, halkın enkaz altındaki ölü ve yaralılara ulaşmaya çalıştığını ve ambulansların kentteki hastanelere bölgeden yaralıları taşıdığını kaydetti.

Kentteki hastanelerin acil tıbbi malzemeye ihtiyaç duyduğunu ifade eden Hatib, bölgede elektriklerin kesilmesinden dolayı halkın el fenerleriyle enkaz altında ölü ve yaralı aradığını bildirdi.

Hatib, Scud füzesinin düştüğü yerde 5 metre derinliğinde 8 metre çapında bir çukur açıldığını da vurguladı.

Saldırı sonrasında açılan çukur:

Etiketler : , , , , , ,

HABERE YORUM KAT

2 Yorum