1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Ordusu Halep'te Ekili Tarım Alanlarını Yakıyor
Esed Ordusu Halep'te Ekili Tarım Alanlarını Yakıyor

Esed Ordusu Halep'te Ekili Tarım Alanlarını Yakıyor

Esed güçleri Halep'te ekili tarım alanlarını savaş uçaklarıyla bombalayarak yakıyor.

A+A-

Esed güçlerine ait savaş uçaklarının, Halep'te muhaliflerin denetimindeki Anadan ilçesinde ekili tarım arazilerini bombalayarak mahsulleri yaktığı bildirildi.

Anadan'daki çiftçilerden Yasir Ebu Ammar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Esed güçlerine ait bir savaş uçağının Halep'in Anadan ilçesindeki ekili tarım arazilerini bombaladığını söyledi.

Rejimin bombardımanı sonucu onlarca ekili alanın yandığını ifade eden Ammar, Suriye devlet başkanına ''Ey Beşşar Esed ekili tarım arazilerini neden yakıyorsun. Burada çiftçiler ürünlerini yeni hasat etmeye başlamıştı. Şimdi bu fakir insanlar ne yiyecek? diye seslendi.

Sivil savunma ekiplerinin itfaiye araçları ve çevredekilerin yardımıyla ekili alanlarda çıkan yangını söndürdüğünü belirten Ammar, cephe hatlarına saldırmayan rejim güçlerinin sivil insanların ekili tarım alanlarını yakmaya başladığını belirtti.

Şam yönetiminin saldırıları sonucu Halep ve çevresindeki muhaliflerin denetiminde olan ilçe, belde ve köylerde elektrikler 3 yıldan bu yana kesik. Alt yapının neredeyse çöktüğü bölgede yollar ise saldırılar nedeniyle kullanılmaz hale gelmiş durumda.

AA

HABERE YORUM KAT