1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Kan İçmeye Devam Ediyor
Esed Kan İçmeye Devam Ediyor

Esed Kan İçmeye Devam Ediyor

Esed güçlerine ait helikopterin, Halep'in Şear bölgesine düzenlediği hava saldırısında 15 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

A+A-

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi'nden (LCC) yapılan açıklamada, Esed güçlerine ait helikopterin, direnişçilerin kontrolündeki Şear bölgesine "varil bombalı" saldırı gerçekleştirdiği belirtildi.

Saldırıda, aralarında çocukların da bulunduğu 15 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin yaralandığı kaydedilen açıklamada, yaralıların sivil savunma ekiplerince enkaz altında çıkarılarak, sahra hastanelerine nakledildiği ifade edildi.

"Enkazdan anne ve kızları sağ çıkarıldı"

Öte yandan bölgedeki saldırıda 3 kişinin sağ çıkarıldığı bildirildi.

Sivil savunma görevlisi Ebu İsa AA muhabirine yaptığı açıklamada, saldırıda yıkılan evlerin enkazından anne ile 2 kızını sağ çıkarmayı başardıklarını belirterek, "Aldığımız bilgiye göre enkaz altında 2 kişi daha var. Elimizdeki imkanlarla onların çıkarılmaları için çalışıyoruz" dedi.

Bölgeye elektrik verilmediğini ve teknik malzemelerin yetersiz olduğunu aktaran Ebu İsa, bu nedenle enkaz kaldırma çalışmalarında zorluklar yaşadıklarını anlattı.

Helikopterin, bölgeye 2 "varil bombası" attığını ve 3 binanın yerle bir olduğunu, çok sayıda binanın da hasar gördüğünü ifade eden Ebu İsa, rejimin "aralıksız olarak", Halep'te direnişçilerin kontrolündeki bölgelere saldırdığını dile getirdi.

HABERE YORUM KAT