1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. "Esed, İsrail'in Güvenliği İçin Golan'a Asker Yığıyor"
Esed, İsrailin Güvenliği İçin Golana Asker Yığıyor

"Esed, İsrail'in Güvenliği İçin Golan'a Asker Yığıyor"

Esed rejiminin İsrail'in güvenliği için Golan Tepeleri'ne asker yığdığı iddia edildi.

A+A-

Özgür Suriye Ordusu’nda Suriye-İsrail sınırındaki operasyonlarda görev yapan komutanlardan Yasir el-Abbud Baas rejiminin İsrail’in güvenliğini sağlamak için Golan tepelerine asker yığdığını ve muhalif güçlerin bu bölgeye yaklaştırmadığını öne sürdü.

Abbud, ''Suriye'nin güneyindeki silah sıkıntısı had safhada. Çünkü burada İsrail'in güvenliği için yürütülen bir komplo söz konusu, Esed yönetimi İsrail'in zarar görmemesi için güçlerini topyekun Golan sınırına yığdı'' derken ellerindeki silahları girdikleri çatışmalardan ve rejim ordusundan ayrılan askerler aracılığıyla elde ettiklerini ifade etti. Suriye’nin güneyinde daha fazla silah sıkıntısı yaşadığını ifade eden Abbud ayrıca rejimin içinden bazı kesimlerden silah satın aldıklarını da ifade etti ve bunu rejimin çürümüşlüğüne işaret olduğunu söyledi.

Abbud açıklamasının devamında rejim güçlerinin kaybettiği sınır kapılarını geri almak için bir süredir top ve tank destekli saldırılar yaptığını fakat şu ana kadar başarılı olamadığını belirtti.

Özgür Suriye Ordusu yetkilileri arasında bir irtibat kopukluğu olmadığını da vurgulayan Abbud, mücadelenin oldukça koordineli bir şekilde sürdüğünü söyledi.

Haksöz-Haber

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

2 Yorum