1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed, İran ve Rusya’nın Harabeye Çevirdiği Şehir: Halep (FOTO)
Esed, İran ve Rusya’nın Harabeye Çevirdiği Şehir: Halep (FOTO)

Esed, İran ve Rusya’nın Harabeye Çevirdiği Şehir: Halep (FOTO)

Halep'te havadan çekilen görüntüler Temmuz 2012'den bu yana ağır saldırı altında olan kentin Tarık el-Bab semtindeki yıkımı gözler önüne serdi.

A+A-

Suriye'nin kuzeyinde 4 yıldır Beşşar Esed rejimi, son 1 yıldır da Rusya'nın şiddetli saldırılarına hedef olan Halep'teki tahribat havadan görüntülendi.

Anadolu Ajansı ekiplerinin insansız hava aracı (İHA) ile çektiği görüntüler, Özgür Suriye Ordusu'nun Halep'e girdiği 22 Temmuz 2012'den bu yana ağır saldırı altında olan kentin Tarık el-Bab semtindeki yıkımı gözler önüne serdi.foto-galeri-001-003.gif

Görüntülerde, bazı bölgeleri tamamen harabeye dönmüş Tarık el-Bab semtinde tüm saldırılara rağmen evlerini terk etmeyen insanlar da bulunuyor.

Rejim saldırılarında yıkılmış evlerin enkazında oynayan çocukların bulunduğu, sokaklarda araçların, bisikletli çocukların da yer aldığı görüntülerden semtte bombardımanlardan etkilenmeyen tek bir bina bile kalmadığı anlaşılıyor.

İHA ile çekilen görüntüde, harabeye dönmüş bir evin yıkılmayan duvarındaki "Sonsuza kadar özgürlük! 11 Mart 2015…'' yazısı dikkat çekiyor.

Bölge sakinlerinden Adnan Rifai, Esed güçlerinin Tarik El Bab semtine çeşitli silahlarla saldırdığını belirtti. Saldırılar nedeniyle bölgenin harabeye döndüğünü ifade eden Rifai, "Rejimin tüm bombardımana rağmen evlerini terk etmeyenler de var bu bölgede'' dedi.

Son dönemlerde Esed rejimi ve müttefikleri Halep'e ''nüfuz edici'' bombalarla saldırıyor. Saldırıya maruz kalan bölgelerde 5-7 metre derinliğinde çukurlar oluşuyor.

foto-galeri-001-003.gif

HABERE YORUM KAT