1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed, Halep’te Pazar Yerini Vurdu: 30 Şehit
Esed, Halep’te Pazar Yerini Vurdu: 30 Şehit

Esed, Halep’te Pazar Yerini Vurdu: 30 Şehit

Suriye'nin Halep kentinde pazar yerine düzenlenen "varil bombalı" saldırıda 30 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

A+A-

AA muhabirinin sivil savunma ekiplerinden aldığı bilgiye göre, orduya ait helikopterin rejim karşıtlarının kontrolündeki Halep'in Meadi bölgesinde bulunan pazar yerine "varil bombasıyla" düzenlediği saldırıda 30 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı.

Saldırı bölgesinde yıkılan evlerin enkazında çok sayıda ölü ve yaralının iş makineleri yardımıyla çıkartıldığı, pazar yerinde bulunan çok sayıda ev, iş yeri ve aracın kullanılmaz hale geldiği belirtildi. 

"CAMİYİ DE VURDULAR"

Öte yandan, bölgedeki yerel aktivistlerden Yasir Ahmed, orduya ait helikopterlerin sabahtan bu yana kentte muhaliflerin elinde olan bölgelere 15'ten fazla "varil bombalı" saldırı düzenlediğini söyledi.

Ahmed, Esed güçlerinin helikopterlerle Mesekin Hananu, Meadi, Eski Halep bölgesi, Karm Cebel ve Karm Hamud bölgelerini varil bombalarıyla vurduğunu ifade etti.

Söz konusu saldırı bölgelerinde sivil savunma ekiplerinin kısıtlı imkanlarla evlerin enkazından ölü ve yaralıları çıkartmaya çalıştığını kaydeden Ahmed, saldırılarda aralarında bir caminin de bulunduğu onlarca evin yıkıldığını ve hasar gördüğünü dile getirdi.

halep-pazar-yeri-aleppo03.jpg

halep-pazar-yeri-aleppo02.jpg

halep-pazar-yeri-aleppo04.jpg

HABERE YORUM KAT