1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçlerinin Saldırılarında 80 Kişi Öldü
Esed Güçlerinin Saldırılarında 80 Kişi Öldü

Esed Güçlerinin Saldırılarında 80 Kişi Öldü

Esed güçlerinin çeşitli kentlere yönelik kara ve havadan düzenlediği saldırılarda 12'si çocuk, 10'u kadın olmak üzere 80 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

A+A-

Suriye İnsan Hakları Örgütü'nden (SNHR) yapılan açıklamada, Esed güçlerinin direnişçilerin denetimindeki bölgelere kara ve havadan ağır silahlarla düzenlediği saldırılarda Halep'te 33, başkent Şam'ın banliyölerinde 21, İdlib'de 11, Dera'da 9, Hama'da 3, Deyru'z Zor'da 2 ve Humus kentinde 1 olmak üzere 80 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi'nden (LCC) yapılan açıklamada da rejim güçlerinin Şam'ın Duma, Dareyya, Cobar, Berze ve Yermuk banliyölerine havan topu ve roketlerle saldırdığı kaydedildi.

Açıklamada, "kentin Yermuk bölgesindeki rejime bağlı güçlerin kontrol noktasından temel insani ihtiyaçların Yermuk'e girmesine izin vermediği için açlıktan ölümlerin tekrar baş gösterdiği" ifade edildi.

LCC'nin açıklamasında ayrıca, Halep'in Türkiye sınırındaki Carablus kasabası ile Bab beldesinde şiddetli patlamaların meydana geldiği aktarılırken, patlamalarda ölü ve yaralıların olup olmadığına ilişkin bilgi verilmedi.

HABERE YORUM KAT