1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçlerinin Saldırılarında 65 Kişi Öldü
Esed Güçlerinin Saldırılarında 65 Kişi Öldü

Esed Güçlerinin Saldırılarında 65 Kişi Öldü

Suriye'de Esed güçlerinin ağır silahlarla düzenlediği saldırılarda 7'si çocuk, 4'ü kadın 65 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

A+A-

Suriye İnsan Hakları Örgütünden yapılan açıklamada, Esed güçlerinin kara ve havadan düzenlediği saldırılar sonucu, başkent Şam'ın kırsalında 25, Hama'da 10, İdlib'de 9, Dera'da 8, Lazkiye'de 5, Halep'te 4, Kuneytra'da 3 ve Humus'ta 1 olmak üzere 65 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesinden (LCC) yapılan açıklamada da Esed güçlerine bağlı savaş uçaklarının Halep'te direnişçilerin kontrolünde olan Anadan beldesine düzenlediği saldırılarda, çok sayıda kişinin yaralandığı, birçok yerleşim yerinde büyük hasar meydana geldiği kaydedildi.

Esed güçlerine ait helikopterlerin Halep'te direnişçilerin denetiminde olan bölgelere "varil bombasıyla" saldırı düzenlediği bildirilen açıklamada, kentte birçok bölgede Esed güçleri ile İslami Cepheye bağlı birlikler arasında çatışmaların yaşandığı ve Esed güçlerinin eski Halep bölgesinde büyük zayiat verdiği ileri belirtildi.

Açıklamada ayrıca, başkent Şam'ın Duma, Dareya, Cobar, Berze bölgesinin rejim güçlerinin yoğun havan topu ve roket saldırılarına maruz kaldığı ve çok sayıda evin hasar gördüğü ifade edildi.

Lazkiye'de Türkmen Dağı bölgesinde, rejim güçleriyle direnişçiler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı belirtilen açıklamada, direnişçilerin, Lazkiye'nin Keseb kasabası dahil olmak üzere birçok bölgenin kontrolünü elinde bulundurduğu aktarıldı.

HABERE YORUM KAT