1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçlerinin Saldırılarında 57 Kardeşimiz Katledildi
Esed Güçlerinin Saldırılarında 57 Kardeşimiz Katledildi

Esed Güçlerinin Saldırılarında 57 Kardeşimiz Katledildi

Suriye'de Esed güçlerinin çeşitli kentlere yönelik ağır silahlarla düzenlediği saldırılarda 57 kardeşimiz hayatını kaybetti.

A+A-

Suriye İnsan Hakları Örgütü'nden (SNHR) yapılan açıklamada, rejim güçlerinin direnişçilerin kontrolünde olan bölgelere kara ve havadan düzenlediği saldırılarda Halep'te 24, başkent Şam'ın banliyölerinde 12, Humus'ta 8, Dera ve İdlib'te 5'er, Rakka, Hama ve Lazkiye'de birer olmak üzere 57 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Bu arada Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC) de yaptığı açıklamada, Esed güçlerine bağlı savaş uçaklarının Halep'te direnişçilerin denetiminde olan bölge, belde ve ilçeleri bombaladığı kaydedildi.

Direniş örgütlerinin Halep'te Şuveyne bölgesinde rejim güçlerinin bulunduğu yerleri top ateşine tuttuğu belirtilen açıklamada, kentin eski Halep bölgesinde de Esed güçleri ile direnişçiler arasında çatışmaların yaşandığı bildirildi.

Lazkiye bölgesinde direnişçilerin rejim güçleri karşısında önemli ilerlemeler kaydettiği vurgulanan açıklamada, İslami Cepheye bağlı birliklerin Keseb sınır kapısı çevresinde stratejik öneme sahip yerler ele geçirdiği iletildi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT