1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçlerinin Saldırılarında 53 Kardeşimiz Katledildi
Esed Güçlerinin Saldırılarında 53 Kardeşimiz Katledildi

Esed Güçlerinin Saldırılarında 53 Kardeşimiz Katledildi

Suriye'de Esed güçlerinin, direnişçilerin kontrolünde olan bölgelere ağır silahlarla düzenlediği saldırılarda 53 kişi hayatını kaybetti.

A+A-

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR) tarafından yapılan açıklamada, Esed güçlerinin direnişçilerin denetimindeki bölgelere kara ve havadan ağır silahlarla gerçekleştirdiği saldırılarda Deyru'z Zor kentinde 16, başkent Şam'ın banliyölerinde 12, İdlib'de 7, Hama'da 6, Dera'da 5, Humus'ta 3 ve Haseke'de 3 ve Halep'te 1 olmak üzere 53 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Suriye Genel Devrim Konseyinden (SRGC) yapılan açıklamada da İslami Cephe'ye bağlı birliklerin, Halep'te Şeyh Said bölgesinde düzenlediği operasyonlarla rejim güçlerine zayiat verdirdiği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, rejime ait helikopterin Halep'te direnişçilerin elinde olan bölgelere varil bombası attığı, savaş uçaklarının başkent Şam'da direnişçilerin kontrolündeki Cobar, Muleyha ve Duma bölgesini yoğun şekilde bombaladığı, kentin batı kesimlerindeki Dareya bölgesine de yerden yere atılan füzelerle saldırdığı ifade edildi.

HABERE YORUM KAT