1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçlerinin Saldırılarında 105 Suriyeli Katledildi
Esed Güçlerinin Saldırılarında 105 Suriyeli Katledildi

Esed Güçlerinin Saldırılarında 105 Suriyeli Katledildi

Suriye'de, rejime bağlı güçlerin çeşitli kentlere kara ve havadan düzenlediği saldırılarda 10'u çocuk, 7'si kadın 105 kişinin hayatını kaybetti.

A+A-

Suriye İnsan Hakları Örgütü'nden yapılan açıklamada, rejim güçlerinindirenişçilerin denetiminde olan bölgelere havadan "varil bombasıyla" karadan ise havan topu ile yerden yere atılan füzelerle saldırması sonucunda başkent Şam'ın banliyölerinde 27, Halep'te 24, İdlib'te 18, Rakka'da 17, Lazkiye'de 11, Humus'ta 5, Dera'da 2 ve Deyru'z Zor kentinde bir olmak üzere toplam 105 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Bu arada, Suriye Genel Devrim Konseyi'nden yapılan açıklamada, rejime ait savaş uçakları ile helikopterlerin Rakka, Halep, Dera, Humus, Hama ve başkent Şam'da direnişçilerin elinde olan bölgelere varil bombasıyla saldırdığı aktarıldı.

Rejim güçlerinin söz konusu kentlerde düzenlediği saldırılarda onlarca evin yıkıldığı ve hasar gördüğü bildirilen açıklamada, ülkenin doğusunda yer alan Deyru'z Zor kentinde direniş güçleri ile Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) mensupları arasında zaman zaman çatışmaların yaşandığı kaydedildi.

HABERE YORUM KAT

3 Yorum