1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçlerinin Karargahına Saldırı
Esed Güçlerinin Karargahına Saldırı

Esed Güçlerinin Karargahına Saldırı

İslami Cephe'ye bağlı birlikler, Halep'in kuzeyindeki Esed güçlerinin karargah olarak kullandığı binalara saldırdı. Saldırıda rejim güçlerinin büyük zayiat verdiği bildirildi.

A+A-

Rejime karşı mücadele eden İslami Cephe'ye bağlı birliklerin, Halep'in kuzeyinde Esed güçlerinin karargah olarak kullandığı binalara saldırarak, rejimin zayiat vermesine neden olduğu bildirildi.

İslami Cephe'ye bağlı Tevhid Tugayı'nın basın sorumlusu Salih Anadani, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İslami Cephe'ye bağlı birliklerin kentin kuzeyinde bulunan Breyc ve Heyelan köylerinde rejim güçlerinin karargah olarak kullandığı binalara, Rus yapımı 120 mm'lik havan topları, tank ve hafif silahlarla saldırdığını belirtti.

Bölgede Esed çetesi ile İslami Cephe'ye bağlı birlikler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını ifade eden Anadani, birliklerin Esed güçlerine ait silah depolarını hedef alarak patlattığını, Breyc köyü yakınlarında da bir tankı imha ettiklerini söyledi.

"Rejimin hedefinin, kuzeyde stratejik öneme sahip olan silahlı muhalifleri yardım yollarını keserek Halep'e hapsetmek" olduğunu anlatan Anadani, Halep Merkezi Cezaevi çevresinde Esed güçleriyle İslami Cephe arasında çıkan çatışmalarda 3 muhalifin yaşamını yitirdiğini kaydetti.

İslami Cephe birliklerinin ise cezaevi çevresine tank ve havan toplarıyla saldırdığını vurgulayan Anadani, muhaliflerin saldırılarında birçok havan topu mermisinin hedefini vurduğunu ve bölgeden yoğun dumanların yükseldiğini kaydetti.

Anadani, muhaliflerin saldırılarına karşı rejime ait savaş uçaklarının Halep'in kuzeyindeki Filistinli mültecilerin kaldığı Handaret kampını, cezaevi çevresindeki yerleşim yerlerini ve Şeyh Nacar Sanayi bölgesini yoğun bir şekilde "varil bombalarıyla" vurduğunu ifade etti.

Esed güçlerinin hava saldırıları sonucunda çok sayıda yerelşim yerinin yıkıldığını ve hasar gördüğünü aktaran Anadani, "Rejim güçleri Halep'te muhaliflerin denetiminde olan bölgeleri yok etme politikasıyla saldırıyor" dedi.

Rejimin muhaliflerin kuşatmasını kırarak hapishaneye ulaştığına işaret eden Anadani, Esed güçlerinin hapishaneyi boşaltarak karargah olarak kullanmaya başlayacağını ileri sürdü.

HABERE YORUM KAT