1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçlerine Halep'te Ağır Darbe: 35 Esed Askeri Öldü
Esed Güçlerine Halep'te Ağır Darbe: 35 Esed Askeri Öldü

Esed Güçlerine Halep'te Ağır Darbe: 35 Esed Askeri Öldü

Suriye'de direnişçiler, Halep'in güney kesimlerinde 35 rejim askerini öldürdü, 5'i tank 8 paletli aracı imha etti.

A+A-

Suriye'de Rus uçaklarının hava desteğiyle Halep'in güneyine saldıran Esed güçlerinin direnişçilerce geri püskürtüldüğü 35 rejim askerin öldüğü, 5'i tank 8 paletli aracında imha edildiği bildirildi.

AA muhabirinin Halep'teki yerel kaynaklarından aldığı bilgiye göre, Rus ordusuna ait savaş uçaklarının hava desteğiyle Halep'in güneyinde direnişçilerin kontrolünde olan bölgelere saldıran rejim güçleri direniş güçleriyle girdiği çatışmada 35 rejim askeri öldürüldü, 5'i tank 8 paletli askeri araç da imha edildi.

Direnişçilerin kentin güneyinde Abtayn köyü yakınlarında rejime ait paletli personel taşıyıcı bir aracı ele geçirdiğini aktaran kaynaklar, "Muhaliflerin, Halep'in güneyindeki çatışmalarda Esed güçlerine roket ve havan toplarıyla saldırarak, Rus ordusunun hava desteğine rağmen rejim güçlerine büyük kayıplar verdiğini" belirtti.

Rejime ait bir insansız hava aracının da cephe hattında keşif yaptığına değinen kaynaklar, Halep'in güneyindeki el-Hadır ve el-Ays beldeleri çevresindeki çatışmalar ve Rus uçaklarının yerleşim yerine saldırması nedeniyle çok sayıda kişinin evlerini terk ederek güvenli bölgelere göç ettiğini kaydetti.

Rus uçaklarının kentin güneyindeki Merc ve Zerbe bölgelerinde sivil yerleşim yerlerine düzenlediği saldırıda bazı sivillerin yaralandığını ifade eden kaynaklar, rejim güçlerinin kentin güney kesimlerinde Rusların hava şemsiyesiyle ilerlemek istediğini fakat güçlü bir savunma hattıyla karşılaştığını dile getirdi.

Kaynaklar ayrıca, rejimin kentin güney kesimlerinde mevzi kazan bir iş makinesini de imha ettiğini dile getirdi.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT