1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçlerinden Rakka'ya Hava Saldırısı
Esed Güçlerinden Rakkaya Hava Saldırısı

Esed Güçlerinden Rakka'ya Hava Saldırısı

Esed güçlerine bağlı savaş uçaklarının Rakka kentini bombalaması sonucunda ölenler ve yaralananlar olduğu bildirildi.

06 Mart 2013 Çarşamba 18:55A+A-

Suriye Genel Devrim Konseyi(SRGC), savaş uçaklarının kentin Beyt'ra bölgesindeki yerleşim yerini bombalaması sonucu ölenler olduğunu, yıkılan evlerin enkazından çok sayıda yaralının çıkartıldığını duyurdu.

Direnişçilerin Rakka bölgesindeki Sufyan petrol sahasının denetimini sağladığını ve saha çevresinde Esed güçleriyle direnişçilerin yoğun bir şekilde çatıştığını kaydeden SRGC, Humus kentinde yer alan Halid Bin Velid Camisi'ne havan topu mermisinin isabet etmesi sonucu camide büyük maddi hasar oluştuğunu belirtti.

Humus'ta bir çok bölgenin sabahtan bu yana Esed güçleri tarafından hava ve roket saldırılarına maruz kaldığını aktaran SRGC, Humus'a bağlı Rastan ile Telbise ilçesininde tank ve top saldırılarının hedefi haline geldiğini iletti.

Rejimin başkent Şam'ın Dareya, Zemelka, Cobar, Doğu Guta ve Mudamiye bölgelerine düzenlediği hava saldırılarının ardından söz konusu bölgelerden dumanların yükseldiğini kaydetti.

SRGC, Golan tepelerindeki Yermuk Tugayı'nın bölgedeki Esed güçlerine saldırarak zırhlı araçla çok sayıda mühimmat ele geçirdiğini belirtti.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum