1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçleri Yine Varil Bombasıyla Katletti: 45 Ölü
Esed Güçleri Yine Varil Bombasıyla Katletti: 45 Ölü

Esed Güçleri Yine Varil Bombasıyla Katletti: 45 Ölü

Esed güçlerine ait helikopterin Halep'te direnişçilerin kontrolündeki Meşhed mahallesinde sivil yerleşim alanına "varil bombasıyla" saldırması sonucu 45 kişinin öldüğü bildirildi.

A+A-

AA muhabirinin sivil savunma yetkililerinden aldığı bilgiye göre, rejime ait helikopter Halep'te direnişçilerin kontrolünde olan Meşhed mahallesine varil bombasıyla saldırı düzenledi. Olayda 45 kişinin öldüğü, onlarca kişinin de yaralandığı kaydedildi.

Sivil savunma ekiplerinin saldırıda yıkılan evlerin enkazında ölü ve yaralılara kısıtlı imkanlarla ulaşmaya çalıştığını ifade eden yetkililer, saldırıda yaralananların mahalledeki sahra hastanesine kaldırıldığını ve bazı yaralıların durumunun ciddi olduğunu söyledi.

Esed güçlerine ait savaş uçakları ile helikopterleri birkaç günden bu yana Halep'te direnişçilerin kontrolünde olan sivil bölgelere yoğun varil ve vakum bombalı saldırılar düzenliyor. Rejimin Halep'e yoğun saldırıları nedeniyle birçok bölgede elektrik ve su kesintisiyle beraber yolların da tahrip edildiği kaydedildi.

AA

HABERE YORUM KAT

1 Yorum