1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçleri Yine Katliam Yaptı: 64 Ölü
Esed Güçleri Yine Katliam Yaptı: 64 Ölü

Esed Güçleri Yine Katliam Yaptı: 64 Ölü

Suriye'de Esed güçlerinin düzenlediği saldırılarda 64 kişi hayatını kaybetti.

A+A-

Suriye'de, Esed'e bağlı güçlerin çeşitli kentlere ağır silahlarla düzenlediği saldırılarda 7'si çocuk, 6'sı kadın olmak üzere 64 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR) tarafından yapılan açıklamada, rejim güçlerinin muhaliflerin yoğun olduğu bölgelere kara ve havadan düzenlediği saldırılarda başkent Şam'ın banliyöleri ile Humus'ta 16'şar, Dera'da 11, Deyru'z Zor'da 7, Halep'te 6, İdlib'de 4, Kuneytra'da 3 ve Rakka kentinde 1 olmak üzere 64 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Suriye Genel Devrim Konseyi'nden (SRGC) yapılan açıklamada da Esed güçlerinin Beşşar Esed'in Lübnan'ın Meyadin televizyonuna yaptığı açıklamadan sonra başkent Şam'da rejimin kontrolünde bulunan bölgelerdeki kontrol noktalarından yoğun silah seslerinin duyulduğu kaydedildi.

Şam'ın Muaddamiye, Yermuk, Dareya, Zemelka, Kabun ve Berze banliyölerinin, rejimin yoğun havan topu ve roket saldırılarına maruz kaldığı ifade edilen açıklamada, kentin Kalamun bölgesindeki 155. Tugay'dan ülkenin doğusuna bir Scud füzesinin fırlatıldığı bildirildi.

Baas ordusuna ait bir helikopterin Humus'un tarihi kalesini "varil bombasıyla" bombaladığı aktarılan açıklamada, başta Halep olmak üzere birçok kentte Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birliklerle Esed güçleri arasında çatışmaların yaşandığı ve Esed güçlerine ait savaş uçaklarının muhaliflerin yoğun olduğu yerleri bombaladığı belirtildi.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum