1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçleri Teravih'de Camiye Varil Bombasıyla Saldırdı
Esed Güçleri Teravih'de Camiye Varil Bombasıyla Saldırdı

Esed Güçleri Teravih'de Camiye Varil Bombasıyla Saldırdı

Esed güçlerine ait helikopterler, Halep’te bir cami ile yerleşim yerine teravih namazı sırasında varil bombalı saldırı düzenledi. Saldırıda 15 kişi öldü, 20 kişi de yaralandı.

A+A-

Halep'teki sivil savunma yetkililerinden edindiği bilgiye göre, Esed güçlerine  ait helikopterler Halep'te direnişçilerin denetiminde olan Kerm Beyk bölgesindeki Tarik Bab Mahallesi'nde teravih namazı kılınırken İbad er Rahman Cami ve yakınındaki yerleşim yerine varil bombasıyla saldırdı.

Saldırıda aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 15 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi yaralandı. Caminin yanında yıkılan evlerin enkazında kurtarılmayı bekleyen 10 kişinin olduğu bildirildi.

Rejimin Halep'te akşam saatlerinde halkın toplu olarak bulunduğu cami, otobüs durağı ve çarşılara saldırdığını ifade eden yetkililer, "Esed güçlerine ait savaş uçakları ramazan ayının başladığı günden bu yana yoğun şekilde camilere ve toplu yerlere saldırdı" dedi.

Esed güçlerine ait helikopterin dün de iftar vaktinde Halep'in Ma'adi Mahallesi'ne varil bombası atması sonucu 8 kişinin öldüğü, 7 kişinin yaralandığı, 17 kişinin ise enkaz altında kaldığı belirtilmişti.

HABERE YORUM KAT