1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçleri Şam’da Büyük Bir Saldırı Başlattı
Esed Güçleri Şam’da Büyük Bir Saldırı Başlattı

Esed Güçleri Şam’da Büyük Bir Saldırı Başlattı

Baas yönetimine yakın kaynaklar Şam çevresinde muhaliflerin elinde bulundurduğu bölgelere yönelik olarak kapsamlı bir saldırı başlatıldığını bildirirken, Şam’a giden tüm yollar kapatıldı.

A+A-

Haksöz-Haber

Suriye İnsan Hakları Gözleme Örgütü yöneticisi Rami Abdurrahman Şam çevresinde pek çok bölgenin ağır bir şekilde bombalandığını,  yoğun çatışmaların yaşandığını bildiriyor.

Şam’ın hem kuzeydoğusunda, hem de güneydoğusunda rejim güçleri ile direnişçiler arasında çatışmaların yoğunlaştığı bilgisi gelirken, güneydeki Kadem ve doğuda yer alan Cobar ve Kabun semtlerinin ağır bir biçimde bombalandığı söyleniyor. Bu bölgeler aylardır rejim güçlerinin kontrolünden çıkmış durumda.

Öte yandan Humus yakınlarındaki Palmira kentinde bugün gerçekleşen bir şehadet eyleminde rejim güçlerinden çok sayıda askerin öldürüldüğü bildiriliyor. Askeri istihbarat merkezini hedef alan bombalı saldırının hemen ardından karargaha yönelik baskın gerçekleştiren direnişçilerle rejim güçleri arasında büyük bir çatışma yaşandığı da gelen haberler arasında.

HABERE YORUM KAT