1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçleri Kana Doymuyor: 101 Kardeşimiz Katledildi
Esed Güçleri Kana Doymuyor: 101 Kardeşimiz Katledildi

Esed Güçleri Kana Doymuyor: 101 Kardeşimiz Katledildi

Suriye'de Esed güçlerinin çeşitli kentlere düzenledikleri saldırılarda 101 kardeşimiz katledildi.

A+A-

Suriye'de Esed güçlerinin çeşitli kentlerde direnişçilerin kontrolünde olan bölgelere ağır silahlarla saldırılarında 32'si çocuk, 14'ü kadın olmak üzere, 101 kişi katledildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR) tarafından yapılan açıklamada, rejim güçlerinin direnişçilerin kontrolünde olan bölgelere havadan "varil ve vakum bombasıyla" karadan ise yerden yere füzelerle saldırmasında Hama'da 22, Halep ve İdlib'te 20'şer, başkent Şam'ın banliyölerinde 15, Kuneytra'da 6, Rakka ve Dera'da 5'şer, Haseke ve Humus'ta 3'er ve Deyru'z Zor'da iki olmak üzere toplam 101 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Bu arada Suriye Genel Devrim Konseyinden (SRGC) yapılan açıklamada ise Rejime ait savaş uçaklarının Halep'te direnişçilerin elinde olan Muyesir, Kadi Askeri, Mesekin Hananu ile eski Halep bölgesine varil bombasıyla saldırısında çok sayıda evin yıkıldığı ve hasar gördüğü ifade edildi.

Rejimin hava saldırısında alt yapının da büyük hasar gördüğü dile getirilen açıklamada, orduya bağlı savaş uçakları ile helikopterlerin İdlib kenti ile çevresindeki Serakib, Han Şeyhun ve Hebiyt beldelerini yoğun bir şekilde bombaladığına işaret edildi.

Açıklamada ayrıca, Esed güçlerinin başkent Şam'ın doğu kesimlerindeki Cobar bölgesini yerden yere atılan füzelerle ve savaş uçaklarıyla bombaladığı, bölgede saldırılar nedeniyle çok sayıda yerleşim yerinde büyük hasarların meydana geldiği ve halkın bölgeyi terk ettiği vurgulandı.

HABERE YORUM KAT