1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçleri Humus’ta Cami Bombaladı
Esed Güçleri Humus’ta Cami Bombaladı

Esed Güçleri Humus’ta Cami Bombaladı

Esed güçlerine ait bir savaş uçağının Humus'ta camiye düzenlediği saldırıda 25 kardeşimiz hayatını kaybetti.

A+A-

Esed güçlerine ait bir savaş uçağının, Humus kentindeki camiye düzenlediği hava saldırısında 25 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi. Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), rejime ait savaş uçağının, Humus'un Zaferaniyye Mahallesi'ndeki bir camiye, cemaatin bayram namazından çıkışı sırasında hava saldırısı düzenlediğini duyurdu. Saldırıda ilk belirlemelere göre 25 kişinin öldüğü, çok sayıda kişinin yaralandığı belirtildi. 

Ekrad dağına saldırı

Öte yandan, Suriye ordusu ile Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birlikler arasında sahil kenti Lazkiye'de şiddetli çatışmalar yaşandığını kaydeden SRGC, rejim birliklerinin Ekrad dağına havadan ve karadan saldırı düzenlediğini bildirdi. 

Suriye ordusunun, geçen salı kontrolünü kaybettiği Obin ve Aramu köylerini geri alma hazırlığında olduğunu aktaran SRGC, ÖSO üyelerinin ise Ekrad Dağı'nın en yüksek noktası En-Nebi Yunus'a ulaşmaya çalıştığını kaydetti.

Halep kentindeki yerel koordinasyon komitesi üyeleri de ÖSO birliklerinin, rejim güçleri ve Hizbullah militanlarından oluşan bir askeri birliği püskürttüğünü, ağır zayiat veren birliğin Hama'ya doğru geri çekilmek zorunda kaldığını belirtti.

Ramazan ayında 3 bin ölü

Öte yandan Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), rejim birliklerinin ülke genelinde düzenlediği operasyonlar ve gerçekleştirdiği katliam ve infazlarda Ramazan ayından 1995'i sivil, 3011 kişinin öldürüldüğünü bildirdi.

AA

HABERE YORUM KAT