1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçleri Halep'te Anaokulundaki Öğrencileri Katletti
Esed Güçleri Halep'te Anaokulundaki Öğrencileri Katletti

Esed Güçleri Halep'te Anaokulundaki Öğrencileri Katletti

Esed güçlerine ait bir helikopterin Halep'te direnişçilerin denetiminde yer alan bir anaokuluna "varil bombası" ile düzenlediği saldırıda, 6'sı çocuk 10 kişi öldü, 18 kişi yaralandı.

A+A-

Esed güçlerine ait bir helikopterin Halep'te direnişçilerin denetiminde yer alan bir anaokuluna "varil bombasıyla" düzenlediği saldırıda aralarında çocukların da yer aldığı 10 kişinin öldüğü, 18 kişinin ise yaralandığı bildirildi.

AA muhabirinin kentteki sahra hastanesi yetkililerinden edindiği bilgiye göre, Esed güçlerine ait bir helikopterin Halep'te direnişçilerin denetimindeki Salahaddin bölgesinde yer alan bir anaokuluna "varil bombasıyla" saldırdı.

Çocuklar ve öğretmenler katledildi

Saldırıda 6'sı çocuk, 4 öğretmen 10 kişinin yaşamını yitirdiğini 18 kişinin de yaralandığını ifade eden yetkililer, 8 yaralının durumunun ağır olduğu ve hastanenin acil tıbbi yardıma ihtiyaç duyduğunu kaydetti.

Salahaddin bölgesindeki yerel aktivistlerden Mervan Salim ise, saldırı bölgesinde enkaz altında insanların olduğunu ve sivil savunma ekiplerinin ağır iş makineleri yardımıyla enkaz altındakilere çalışmaya çalıştığını söyledi.

Saldırı bölgesinde halkın Esed yönetimine tepki gösterdiğini ifade eden Salim, bölge halkının enkaz altında kalanlara ulaşılması için sivil savunma ekiplerine yardım ettiğini anımsattı. Salim, saldırıya uğrayan binanın tamamen yıkıldığını ve enkazın caddeyi kapattığı vurgulandı.

Suriye Devrim Şehitleri Veritabanı'nın (SRMD) kayıtlarına göre Esed rejiminin saldırıları sonucu 2011 Mart'ından bu yana Halep'te en az 25 bin kişi hayatını kaybetti.

halep-20150503-01.jpg

halep-20150503-02.jpg

halep-20150503-03.jpg

halep-20150503-04.jpg

halep-20150503-05.jpg

AA

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT