1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçleri Halep'i Yine Scud Füzesiyle Vurdu
Esed Güçleri Halepi Yine Scud Füzesiyle Vurdu

Esed Güçleri Halep'i Yine Scud Füzesiyle Vurdu

Esed güçlerinin çeşitli kentlerde muhaliflere karşı düzenlediği saldırılarda 93 kişi hayatını kaybetti.

A+A-

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), Esed güçlerinin çeşitli kentlerde muhaliflere karşı düzenlediği saldırılarda 93 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

SNHR, Esed güçlerinin Salı sabahtan bu yana başkent Şam'ın banliyölerine gerçekleştirdiği saldırılarda 46 kişinin yaşamını yitirdiğini, yüzlerce kişinin yaralandığını belirtti.

Savaş uçaklarının başkentin Doğu Guta bölgesini bombalamasında onlarca evin yıkıldığını ve hasar gördüğünü aktaran SNHR, ayrıca saldırılarda, Halep'te 13, Hama'da 11, İdlib'de 7, Humus'ta 5, Dera ve Deyru'z Zor'da 4'er, Rakka, Suveyda ve Haseke kentinde 1'er olmak üzere ülke genelinde 93 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Rakka kentine bağlı Meadin beldesindeki yerleşim yerine düşen Scud füzesinde yıkılan evlerin enkazından ölü ve çok sayıda yaralının çıkartıldığını kaydeden Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), Özgür Suriye Ordusu'na(ÖSO) bağlı birliklerin Halep'teki Miniğ askeri hava üssüne saldırıp, 2 helikopteri etkisiz hale getirdiğini kaydetti.

Halep'in Beyanun ve Hayan beldelerindeki yerleşim yerine Scud füzesinin düşmesi sonucu çok sayıda evin yıkıldığını bildiren SRGC, halkın korkudan söz konusu iki beldeyi terk etmeye başladığına değindi.

 

Etiketler : , , , , , ,

HABERE YORUM KAT