1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçleri Cuma Günü 71 Mazlumu Katletti
Esed Güçleri Cuma Günü 71 Mazlumu Katletti

Esed Güçleri Cuma Günü 71 Mazlumu Katletti

Esed güçlerinin direnişçilerin denetiminde olan bölgelere ağır silahlarla saldırması sonucu 7'si çocuk, 3'ü kadın 71 kişinin hayatını kaybetti.

A+A-

Suriye İnsan Hakları Örgütü'nden yapılan açıklamada, rejim güçlerinin direnişçilerin kontrolünde olan bölgelere kara ve havadan düzenlediği saldırılarda başkent Şam'ın banliyölerinde 22, Halep'te 12, Humus'ta 11, Dera ve Hama'da 7'şer, İdlib'te 6, Rakka ve Deyru'z Zor'da 3'er olmak üzere 71 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi'nden yapılan açıklamada, rejimin güçlerinin, başkent Şam'da direnişçilerin elindeki Kabun, Muleyha ve Kafr Batna bölgelerine yerde yere füzelerle saldırdığı aktarıldı.

Kentin güneyinde yer alan ve uzun bir zamandan beri rejim güçlerinin kuşatması altında olan Hacer El Esved bölgesinde halkın temel gıda malzemesinin yanı sıra son günlerde su sıkıntısı da yaşamaya başladığı ifade edilen açıklamada, söz konusu bölgede insani durumun her geçen gün kötüye gittiği bildirildi.

Hacer El Esved bölgesine uzun bir zamandan beri elektrik verilemediği belirtilen açıklamada, orduya ait helikopterlerin kentin Dareya bölgesine varil bombasıyla saldırdığı aktarıldı.

Açıklamada ayrıca direnişçilerin Şam'ın Kalamun bölgesindeki Rankus beldesinde rejim güçleri karşısında önemli ilerlemeler kaydettiği vurgulandı.

HABERE YORUM KAT