1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçleri Can Almaya Devam Ediyor
Esed Güçleri Can Almaya Devam Ediyor

Esed Güçleri Can Almaya Devam Ediyor

Suriye'de, Beşşar Esed'e bağlı ordu güçlerinin, kara ve havadan düzenlediği saldırılarda 92 kişi öldü.

A+A-

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR) tarafından yapılan açıklamada, Esed güçlerinin direnişçilerin denetiminde olan bölgelere kara ve havadan gerçekleştirdiği saldırılar sonucunda Halep'te 50, Dera'da 15, başkent Şam'ın banliyölerinde 10, İdlib'de 7, Hama'da 5, Humus ve Kuneytra'da ikişer ve Deyru'z Zor'da bir olmak üzere 92 kişinin yaşamını yitirdiği kaydedildi.

Suriye Genel Devrim Konseyinden (SRGC) yapılan açıklamada da orduya bağlı helikopterlerin Halep'te direnişçilerin kontrolünde olan Huluk, Ensari, Mesekin Hananu ve Haydariye bölgesine varil bombası attığını, çok sayıda yerleşim yerinin hasar gördüğü belirtildi.

Direnişçilerin kentin Cemiyeti Zehra bölgesinde bulunan rejim güçlerine ait bazı kontrol noktalarını ele geçirdiği ve bölgede direnişçilerle Esed güçleri arasında çatışmaların sürdüğü kaydedilen açıklamada, Esed güçlerinin Şam'ın Muleyha beldesine yerden yere füzeler attığı ve bölgede yoğun çatışmaların yaşandığı ifade edildi.

Direnişçilerin belde çevresinde, rejime ait bazı askeri kontrol noktalarının denetimini sağladığı belirtilen açıklamada, savaş uçaklarının Hama, Humus, Dera ve İdlib'de muhaliflerin yoğun yaşadığı yerleri bombaladığı bildirildi. 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum