1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçleri Can Almaya Devam Ediyor
Esed Güçleri Can Almaya Devam Ediyor

Esed Güçleri Can Almaya Devam Ediyor

Suriye'de Esed güçlerinin ağır silahlarla düzenlediği saldırılarda üçü çocuk, üçü kadın olmak üzere 59 kişinin öldüğü bildirildi.

26 Nisan 2014 Cumartesi 02:15A+A-

Suriye İnsan Hakları Örgütü'nden (SNHR) yapılan açıklamada, Esed güçlerinin direnişçilerin denetimindeki bölgelere kara ve havadan düzenlediği saldırılar sonucunda Halep, Hama, Dera, Humus, Deyru'z Zor, Kuneytra ve İdlib'de 59 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Bu arada Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC) yaptığı açıklamada, Baas ordusuna bağlı savaş uçaklarının başkent Şam'ın güneyindeki Muleyha beldesini bombaladığı, çok sayıda evin yıkıldığı, halkın evlerin enkazlarından ölü ve yaralı çıkarttığı kaydedildi.

Kentin Doğu Guta, Dareya, Cobar ve Kabun bölgelerinin rejim güçlerinin yoğun saldırılarına maruz kaldığı ifade edilen açıklamada, Şam'ın Muleyha beldesi ile Dareya bölgesinde direnişçilerle Esed güçleri arasında şiddetli çatışmaların çıktığı vurgulandı.

Açıklamada ayrıca Esed güçlerine ait savaş uçakları ile helikopterlerin, Halep'te direnişçilerin kontrolünde olan bölgelere vakum ve varil bombası attığı, saldırılarda çok sayıda yerleşim yerinin hasar gördüğü belirtildi.

HABERE YORUM KAT