1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçleri Bayramda da Saldırdı
Esed Güçleri Bayramda da Saldırdı

Esed Güçleri Bayramda da Saldırdı

Esed rejiminin, Lazkiye kırsalındaki Cebel Ekrad ve Bayırbucak Türkmen bölgesine Kurban Bayramı arifesinde başlattığı saldırılar sürüyor.

A+A-

Suriye'de Esed rejiminin, Lazkiye kırsalındaki Cebel Ekrad ve Bayırbucak Türkmen bölgelerine, Kurban Bayramı arefesinde başlattığı saldırılar sürüyor.

AA muhabirinin yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, Suriye'de 4 yılı aşkın süredir devam eden iç savaş, ülkenin birçok noktasında Kurban Bayramı'nda da devam etti.

Esed rejimine ait birliklerin, bayram arifesinde, muhaliflerin kontrolündeki Cebel Ekrad ve Bayırbucak Türkmen bölgelerine, hava destekli sürdürdüğü saldırılarda, varil ve vakum bombası attığı ileri sürüldü.

Cebel Ekrad'daki Cubbul Ahmar mevkisiyle, Bayırbucak Türkmen bölgesindeki köylerin tamamına yakınının hedef alındığı saldırılarda 1 kişi hayatını kaybetti, en az 10 kişi yaralandı.

Yaralılar, çevredeki sahra hastanelerinde tedavi altına alındı. Durumu ağır olan 11 yaşındaki çocuk ile bir kadın, Yayladağı sınırından ambulansla alınarak Hatay'daki hastanelerde tedavi altına alındı.

Bölgedeki patlama ve çatışma sesleri Suriye sınırındaki Yayladağı ilçesi ve sınır mahallelerinden de duyuldu.

HABERE YORUM KAT