1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçleri 97 Kardeşimizi Katletti
Esed Güçleri 97 Kardeşimizi Katletti

Esed Güçleri 97 Kardeşimizi Katletti

Esed güçlerinin son saldırılarında 97 kişi hayatını kaybetti.

A+A-

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), Esed’e bağlı güçlerin hava ve karadan düzenlediği saldırılarda Humus'ta 47, başkent Şam'ın banliyölerinde 22, Halep ve İdlib'te 8'er, Dera'da 6, Hama'da 3, Deyru'z Zor'da 2 ve Rakka kentinde 1 olmak üzere 97 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Esed güçlerinin ülke genelinde havadan ve karadan saldırıları sürüyor. Bir çok kentte şiddetli sokak çatışmaları yaşanıyor. Saldırılarda onlarca kişi hayatını kaybetti.

Başkent Şam'da bir karakol yakınlarında bombalı araçla düzenlenen saldırıda 8 Esed askeri öldü, çok sayıda asker yaralandı.

Direnişçilerin aynı gün içinde Şam, Humus ve Halep'te 3 savaş uçağını düşürdüğü bildirildi.

Esed ve Hizbullah güçlerinin Humus'un Kuseyr ilçesindeki saldırıları da devam ediyor. Ağır silahlarla düzenlenen saldırılarda çok sayıda kişi öldü. Binden fazla yaralının olduğu ilçenin Esed güçlerinin kuşatması altında bulunduğu haber veriliyor. Yaralıların çevre kentlerdeki hastanelere taşınamadığını belirten Suriye Genel Devrim Konseyi, ilçede insanlık dramının yaşandığını ve halkın 13 günden bu yana gıda ve su bulmakta zorlandığını açıkladı.

Birleşmiş Milletler, Kuseyr'deki bin 500 yaralıya "acil yardım" çağrısı yaptı.

Kızıl Haç Örgütü de, kuşatma altındaki ilçeye ulaşımın açılması çağrısında bulundu.

HABERE YORUM KAT