1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçleri 88 Kardeşimizi Katletti
Esed Güçleri 88 Kardeşimizi Katletti

Esed Güçleri 88 Kardeşimizi Katletti

Esed güçlerince Suriye genelinde düzenlenen saldırılarda 88 kardeşimiz katledildi.

A+A-

Suriye'de Esed güçlerinin ülke genelinde ağır silahlarla düzenlediği saldırılarda 88 kardeşimizin hayatını kaybettiği bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), Esed güçlerinin hava ve karadan gerçekleştirdiği saldırılarda Şam'ın banliyölerinde 30, Halep'te 14, Dera ve Humus'ta 13'er, İdlib'te 7, Hama'da 6, Deyru'z Zor'da 2, Haseke, Kuneytra ve Rakka'da birer olmak üzere 88 kişinin yaşamını yitirdiğini kaydetti. SNHR, ölenler arasında 11 çocuk, 5 kadın ile 16 direnişçi bulunduğunu aktardı.

Bu arada Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), Şam'daki muhalif Muaviye Tugayı'nın Kalamun bölgesinde yer alan rejim güçlerine ait çok sayıda mühimmat deposunun denetimini ele geçirdiğini ve depoda ısıya duyarlı füzelerin de bulunduğunu belirtti.

Muhalif İslam Tugayı'nın ise kentin Denha beldesinde içerisinde değişik silahların bulunduğu 5 mühimmat deposunu ele geçirdiğini ileten SRGC, Şam'ın Berze bölgesinde silahlı muhaliflerle Esed güçleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını ve muhaliflerin bir zırhlı araç ile tankı imha ettiğini vurguladı.

HABERE YORUM KAT