1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçleri 87 Kardeşimizi Katletti
Esed Güçleri 87 Kardeşimizi Katletti

Esed Güçleri 87 Kardeşimizi Katletti

Suriye'de Esed güçlerinin gerçekleştirdiği saldırılarda 87 kardeşimiz yaşamını yitirdi.

A+A-

Esed güçlerinin ülke genelinde ağır silahlarla gerçekleştirdiği saldırılarda 87 kardeşimiz yaşamını yitirdi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), Esed'e bağlı güçlerin, hava ve karadan gerçekleştirdiği saldırılarda Dera'da 31, başkent Şam'ın banliyölerinde 23, Halep'te 13, Humus'ta 8, İdlib'te 6, Haseke ve Rakka'da ikişer, Hama ve Deyru'z Zor kentinde birer olmak üzere ülke genelinde 87 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Esed güçlerinin Şam'ın Tadamun, Haresta, Mudamiye, Cobar ve Kabun bölgesine havan topu ve roketlerle saldırdığına işaret eden Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC) ise kentin Yermuk, Duma ve Dareya banliyölerinde şiddetli çatışmaların yaşandığını aktardı.

Esed güçlerinin Humus'ta Halidiye ve Bab Hud bölgelerine ağır silahlarla saldırdığına değinen LCC, Özgür Suriye Ordusu'na bağlı birliklerin kentin Halidiye bölgesindeki askeri noktalara saldırarak rejim güçlerine büyük zayiat verdirmesinden sonra Esed güçlerinin de bölgeye hava ve karadan bomba yağdırmaya başladığını belirtti.

Halep'te birçok semtte yoğun sokak çatışmalarının yaşandığını aktaran LCC, Esed güçlerine ait savaş uçaklarının Kuveyris askeri havaalanı yakınlarındaki yerleşim birimlerini bombaladığını bildirdi.

 

HABERE YORUM KAT