1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçleri 80 Kardeşimizi Katletti (VİDEO)
Esed Güçleri 80 Kardeşimizi Katletti (VİDEO)

Esed Güçleri 80 Kardeşimizi Katletti (VİDEO)

Esed güçlerinin çeşitli kentlere yönelik düzenlediği saldırılarda 80 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

A+A-

HAKSÖZ HABER

Esed güçlerinin ağır silahlarla düzenlediği saldırılarda 15'i çocuk, 10'u kadın olmak üzere 80 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütünden (SNHR) yapılan açıklamada, rejim güçlerinin direnişçilerin denetiminde olan bölgelere kara ve havadan düzenlediği saldırılarda Halep'te 35, başkent Şam'ın banliyölerinde 20, Dera, İdlib ve Humus'ta 6'şar, Hama'da 3, Deyru'z Zor ve Kuneytra'da ikişer olmak üzere 80 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Bu arada Suriye Genel Devrim Konseyi'nden(SRGC) yapılan açıklamada da, Halep'te halk otobüsüne havan topu mermisi düşmesi sonucunda çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı ve otobüsün tamamen yandığı ifade edildi.

Rejim güçlerinin, başkent Şam'da Filistinlilerin yoğun olarak yaşadığı Yermuk kampına temel gıda ve tıbbi malzeme girmesine izin vermemesi nedeniyle ölümlerin yaşandığı kaydedildi.

Şam'ın Duma, Yermuk, Dareyya, Kabun, Cobar, Yebrud ve Muaddamiye bölgelerinin rejimin yoğun saldırılarına maruz kaldığı dile getirilen açıklamada, Esed güçlerinin kentteki kontrol noktalarından direnişçilerin denetiminde olan bölgelere temel insani ihtiyaçların yanı sıra tıbbi malzemenin girmesini engellediği vurgulandı.

Halep'te halk otobüsüne yapılan saldırının görüntüleri:

HABERE YORUM KAT