1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçleri 80 Kardeşimizi Daha Katletti
Esed Güçleri 80 Kardeşimizi Daha Katletti

Esed Güçleri 80 Kardeşimizi Daha Katletti

Esed güçlerince düzenlenen saldırılarda 80 kişi katledildi.

A+A-

Suriye'de Beşşar Esed'e bağlı ordu birliklerinin çeşitli kentlere yönelik ağır silahlarla düzenlediği saldırılarda 80 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), Esed güçlerinin kara ve havadan gerçekleştirdiği saldırılarda başkent Şam'ın banliyölerinde 24, Halep'te 16, Hama'da 13, Deyru'z Zor'da 10, İdlib'te 7, Haseke, Dera ve Kuneytra'da 3'er ve Rakka kentinde bir kişi olmak üzere ülke genelinde 80 kişinin öldüğünü duyurdu.

Esed güçlerine ait savaş uçaklarının Halep'teki Kuveyris askeri havaalanının çevresindeki yerleşim yerlerini yoğun bir şekilde bombaladığına işaret eden Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), kentin Şeyh Maksud, Salahaddin, Seyfuddevle ile Tel Rıfat beldesinin roket ve havan topu saldırılarına maruz kaldığını ve silahlı muhaliflerle Esed güçleri arasında çatışmaların çıktığını kaydetti.

Esed güçlerinin Şam'ın Duma, Kabun, Mudamiye, Cobar, Zemelka, Dareya ve Haseke bölgelerine hava ve karadan saldırılar gerçekleştirdiğini aktaran SRGC, Şam'ın Kasyun dağından kentin güneyindeki bölgelere top atışı düzenlendiğini belirtti.

SRGC, İdlib, Hama, Deyru'z Zor, Dera ve Humus kentinde de iki ordu birlikleri arasında yoğun çatışmaların yaşandığını ve Şam yönetimine bağlı güçlerin söz konusu yerlere ağır silahlarla saldırdığını vurguladı.

HABERE YORUM KAT